0(212) 415 82 32       info@ksiad.com
EURASIA REMIX 2017

2014  yılından beri  düzenlenen Uluslarası Eurasia Remix Genç  Tasarım Yarışması bu yıl ilk kez İstanbul’ da düzenlenmesi planlamaktadır.

Remix-Eurasia 2017.


Yarışmanın esas amacı, yüksek meslek okullarının öğrencileri arasında yetenekli kürk moda tasarımcılarını bulmak ve teşvik etmektir. Yaratıcı yarışmaya katılım Rusya, Ukrayna, Türkiye ve Kazakistan'dan kürk koleksiyonları yapan, kürklü kıyafetler, şapkalı giysilerin yaratıcı fikirleri, kürkten aksesuar ve süslemeler yapan tasarımcılar yetiştirmek, ayrıca yenilikçi tasarım ve teknoloji çözümleri getirmektir.


Katılımcıların kategorileri:

 Rusya, Ukrayna, Türkiye ve Kazakistan'dan tasarım ve kürkçü sanat, moda tasarımı ve aksesuar tasarımı ve teknolojisi alanlarında uzmanlaşan yüksek ve orta öğretim eğitim kurumlarının öğrencileri ve mezunları (ancak mezuniyet sonrası en fazla 4 yıl). olmak zorundadır.

 

 

Yarışmanın Kategorileri

Her katılımcı aşağıdaki kategoriler tarafından ayrı olarak değerlendirilir:

- Küçük detaylı Kürk Giyimi (Kürk eklenmiş veya kürk-kırpılmış tekstil giyim koleksiyonu).

-Komple Kürklü kıyafetler

 Yarışmanın modelini tasarlamak için yalnızca doğal kürk kullanmak gereklidir.

Seçilen tasarımcıya her türlü desteği Kürk Sanayicileri ve İş Adamları Derneği KSIAD sağlayacaktır.


Katılım Koşulları

 - Eskizler 2017'de ilk defa yarışmaya gönderilmelidir.

- Koleksiyon, en az 3 ila 5 kayıttan oluşmalıdır;

- Her yarışmacı aynı anda birkaç kategoride olmak üzere, ancak farklı rekabet unsurları içeren herhangi bir kategoriye katılabilir;

- Ortak tasarımcı ekibi en fazla 1 kişiden oluşmalıdır;

- Kürk konfeksiyon konseptini gönderirken işleme arıtma standartlarını takip etmek önemlidir;

- Yarışmaya katılmak için (yüksek meslek okulları için) çalışmanızın özetini, hikayesini (Ek 1), Tasarım ve Denetleyici hakkında bilgi (Ek 2) ve yarışma başvuru formunu doldurmalısınız .

 

15 Mart 2017 son başvuru tarihi

 

 

Yarışmada yapılacak başvuru için belirtilen tarihten daha geç olmamak üzere 3 evrağın Organizasyon Komitesine e-posta ile göndermeniz gerekmektedir:

 

 Başvuru Formu doldurulmalı,

Tasarımcının tam adı ve tasarım konseptinin adı ve doğal kürk tiplerinin belirtildiği koleksiyonun ( tasarım konseptinin ) , (3 perspektif: ön, yan ve arka görünüş) renkli eskiz ve / veya fotoğrafı Elektronik formatta, 5 Mb'dan büyük olmayan, jpeg veya tiff formatında).

Tasarımcı ile tasarımın çalışma ortamındaki fotoğrafı.

 

"Konu" satırındaki e-postada tasarımcının tam adını ve eğitim kurumunun adını belirtmelisiniz.

 

Yarışmanın ilk aşamasını başarıyla geçen yarışmacılar, Yarışmanın bir sonraki aşaması için davetiye alacaklardır. En iyi eskizlerin sahiplerine, kürk sektörünün önde gelen endüstri şirketlerinde gönderilen koleksiyonu veya ayrı öğeleri yapmak için bir şans verilecektir.

Yarışmanın ikinci etabı, tamamlanmış ( dikilmiş ) giysilerin resim ve posterler şeklinde eskizlere göre incelenmesi, 

Üçüncü etap profesyonel jüri ve yarışmacıların katıldığı yarışma kayıtlarının nihai sunumu.

 

 Yarışma kayıtlarının değerlendirilmesi, 10 puan esaslı sisteme göre gerçekleştirilir. Tüm yarışmacılar, katılımcının Sertifikasını alırlar. Finalin adayları Finalist Sertifikası alır; Yarışmanın galibi puanların en yüksek toplamını alan finalist olur.

 

Ödül:

 - Birinci aşamadaki tüm yarışmacılar Sertifika alırlar: Yarışmanın tüm aşamalarını kazanan kazananlar, Milano'daki yıllık MIFUR fuar çerçevesinde ziyaret edebilir. (transfer ve konaklama)Milano’da  Vogue Uluslararası Genç Tasarım Yarışması REMIX  yarışmasına katılmaya hak kazanırlar Sponsorlardan ve jürilerden hızlandırılmış eğitim için önde gelen şirketlere gönderebilirler.

Ek İçin tıklayınız